Dalaman ve Turkuaz Kıyısı, Türkiye’de Yaşanabilecek En Güzel Yer

dalaman-satilik-daire-villa-müstakil-ev-dalaman-emlakci

Turkuaz kıyısı MarmarisFethiye arasında kalan, Türkiye’nin güney batı sahil kesimidir.  Adını gök mavisi rengindeki  denizinden alır. Binlerce yıldır yerleşim yeri olan bölge, tarihi Likya kalıntıları, kral kaya mezarları, sahilleri, yeşil alanları, doğal kaynakları, kaplıcaları, zeytinlikleri ve verimli toprakları ile ünlüdür.

Dalaman, turkuaz kıyı şeridinin tam ortasında, Akdeniz’in Ege denizi ile birleştiği noktada konumlanmıştır.  Diğer turistik destinasyonlara olan konumu ve ulaşılabilirliği Dalaman’ı bir adım öne çıkarır. Dalaman’a kara yolu haricinde, deniz ve hava yolu ile de ulaşabilirsiniz. Sahilleri, vadileri, nehirleri,  adaları ve bozulmamış kıyıları ile cennetten gizli bir bahçe olan Dalaman, son yıllarda tatilcilerin ve yatırımcıların cazibe merkezi olmaya başladı. Dalaman, Türkiye Cumhuriyeti  tarafından, Dalaman  yat limanı, golf sahaları ve 70,000 yatak kapasiteli otelleri  içeren  projeleri  de  içinde barındıran turizm kenti projesi ile hızlı bir gelişim içerisine girdi.  Bu nedenle Dalaman, bir uğrak yeri olmaktan çıkıp hızla büyümeye başladı.  Söz konusu projeler, Dalaman Havaalanı ve yollarının son zamanlarda yapılan yatırımlar ile yenilenmesi ve devam eden gelişimi,  dalamanı her zamankinden daha ulaşılabilir ve cazip hale getiriyor. Dalaman’ın denizi, sahilleri, nehirleri ve çevresi ile ahenk içerisinde olan gelişimi, o güzel doğasını korumasını sağlıyor. Bu nedenle gayrimenkul fiyatları sürekli  artıyor olsa da, ılık iklimi, verimli toprakları ve bol kaynak suyu sayesinde dalamanda çiftçilik devam ediyor.  Bu sayede perşembe günleri kurulan Dalaman halk pazarında Dalaman halkının yetiştirdiği organik ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

dalaman-satilik-daire-villa-müstakil-ev-dalaman-emlakci

Dalaman eşsiz tabiatının yanı sıra şehri çevreleyen emsalsiz doğa harikalarıyla da insanları dalamanda tatil yapmak yada yerleşmek için ev satın almaya iten cezbedici güzelliklerle doludur. Bunlardan biri Dalaman’a sadece 10 dk mesafede bulunan muhteşem Sarıgerme kumsalı’dır.  Kısa süre içerisinde erişebilecek ve tamamen ince kumdan oluşan sahilde, o huzurlu atmosferde tatilin keyfini çıkarabileceksiniz.  Bir diğer harika, Dalaman’ın en güzide yerlerinden biri olan, bozulmamış güzelliğiyle Sarsala koyu’dur.  Sığla ağaçlarıyla çevrili yarımada üzerinden kara yoluyla ulaşabileceğiniz bu doğa harikası, Dalaman’a sadece 15 km mesafededir.

 

Gerek Türkiye’nin en  güzel kıyısında böylesine merkezi bir konumda bulunan bir doğal harikada tatil yapmak isteyenler, gerek bu cennette yaşamak isteyenler, gerekse yatırımcılar dalamanda aradıklarını bulacaklardır. Ayde Gayrimenkul ekibi olarak sizin için en iyisini bulmanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.